🚚 Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

1 / 7
+2
Midnight 3096

Keyboard
| Switch | Cherry MX Red/Cherry MX Brown/Cherry MX Blue |
| Interface | USB Type C |
| Macro | Akko Macro V1.0 |
| N-Key Rollover | Supported |
| Disable Winlock | Supported |
| Backlit | No backlit/Support Led Mod by users with preserved LED slots |
| Hot-Swappable | N/A |
General
| Model | 3096 |
| Dimensions | 382*134*40mm |
| Weight | Approximately 1.05KG |
| Material | PBT Material |
| Profile | Cherry |
| Printing Technology | Double Shot |
| Side-Printed | N/A |


Keyboard
| Switch | Cherry MX Red/Cherry MX Brown/Cherry MX Blue |
| Interface | USB Type C |
| Macro | Akko Macro V1.0 |
| N-Key Rollover | Supported |
| Disable Winlock | Supported |
| Backlit | No backlit/Support Led Mod by users with preserved LED slots |
| Hot-Swappable | N/A |
General
| Model | 3096 |
| Dimensions | 382*134*40mm |
| Weight | Approximately 1.05KG |
| Material | PBT Material |
| Profile | Cherry |
| Printing Technology | Double Shot |
| Side-Printed | N/A |

Select Switch
From $48.37
Original: $138.21
-65%Midnight 3096—
$138.21
$48.37Description

Keyboard
| Switch | Cherry MX Red/Cherry MX Brown/Cherry MX Blue |
| Interface | USB Type C |
| Macro | Akko Macro V1.0 |
| N-Key Rollover | Supported |
| Disable Winlock | Supported |
| Backlit | No backlit/Support Led Mod by users with preserved LED slots |
| Hot-Swappable | N/A |
General
| Model | 3096 |
| Dimensions | 382*134*40mm |
| Weight | Approximately 1.05KG |
| Material | PBT Material |
| Profile | Cherry |
| Printing Technology | Double Shot |
| Side-Printed | N/A |

























